• PGE S.A.
  • RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Strzelby wypaliły, Błękit gromi

W meczu 16. kolejki Błękit, po dobrej i skutecznej grze, rozgromił Unię Swochowo 8:1!

"Mieli nosa" organizatorzy Dni Gryfina 2012, wpisując niedzielne spotkanie, pomiędzy Błękitem a Unią Swochowo, wśród imprez towarzyszących. Albowiem ci, którzy wybrali się na mecz nie mogli narzekać na nudę i brak emocji. Widowisko, ze względów sportowych, było ciekawe głównie za sprawą dobrej gry zawodników Błękitu. Rywal natomiast przyjechał na ten mecz z zamiarem sprawienia niespodzianki. Mieli do tego piłkarze Unii pełne prawo, zważywszy na fakt, iż jesienne spotkanie było wyrównane, a gol na wagę zwycięstwa Błękitu padł dopiero w ostatnich minutach gry. Szybko jednak nasz zespół rozwiał nadzieje przeciwników. Trwający od pierwszych do ostatnich minut napór przynosił dodatkowo efekty bramkowe, dzięki czemu goście stracili wszelkie atuty.

Festiwal strzelecki rozpoczął w 7. minucie Kawka (fot.), a zakończył w 90. Pietraszewski. Na odnotowanie zasługuje przede wszystkim ładne trafienie Walińskiego z kilkunastu metrów. Pozostałe bramki Błękitu nie były jakiejś szczególnej urody, a wynikały po prostu z ofensywnego stylu, jaki prezentowali w tym spotkaniu nasi zawodnicy. Wynik spotkania jest najwyższym, jeśli chodzi o ilość strzelonych goli, jaki dotychczas w A klasie uzyskała nasza drużyna.

Zwycięstwo z Unią było przekonujące ale ten mecz już za nami... a przed nami kolejne starcie i to już w najbliższy czwartek. W rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja Błękit rozegra wyjazdowy mecz z liderem rozgrywek Tanowią Tanowo.
 

« Zobacz galerię »

« Powrót

A Klasa - Szczecin Grupa 3 2011/2012

Gryfino - Niedziela 29.04.2012

Błękit Pniewo

8 : 1

Unia Swochowo

Błękit Pniewo(4 : 0) Unia Swochowo

7', 26' - Kawka
56' (k), 72' - Plis
14" - Piskozub
20' - Lewandowski
85' - Waliński
90' - Pietraszewski

83' - Wójcik

Skład Błękit Pniewo
Maciocha - Pietraszewski, Baszak, Jabłoński, Klonowski - Lewandowski, Durma A. (61' Wilczyński), Hołownia (78' Chmielarz), Piskozub (68' Mela) - Plis, Kawka (57' Waliński) pozostali w rezerwie: Dul, Bzdęga, Przetak

« Powrót