• PGE S.A.
  • RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Poważne ostrzeżenie

Słaba dyspozycja, kiepski styl i błędy... wobec takich okoliczności bardzo trudno o korzystny wynik w meczu z wiceliderem. Błękit przegrywa drugi mecz z rzędu i tym samym przewaga nad drugą w tabeli Goplaną zmalała do dwóch punktów.  Jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Paweł Plis z rzutu karnego.

Na początku spotkania zawodnicy Błękitu osiągnęli przewagę optyczną i ku zaskoczeniu gospodarzy narzucili swój styl gry. Długo też nie trzeba było czekać na efekt bramkowy. W 10 minucie, po akcji lewą stroną boiska, futbolówka trafiła do Plisa, którego akcję skutecznie a zarazem nieprzepisowo zatrzymał obrońca Goplany. Sędzia bez wahania użył gwizdka i wskazał na 11 metr. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany... 0:1! Niezadowoleni z takiego obrotu spraw miejscowi zabrali się od razu do odrabiania strat ale ich akcje długo nie przynosiły efektu... aż w końcu przyniosły. Niezdecydowanie pary naszych stoperów sprawiło, że w przypadkowej ale dogodnej sytuacji znalazł się napastnik gospodarzy, który niezbyt mocnym strzałem pokonał Dula... 1:1! Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Gra Błękitu w drugiej części meczu nie wymaga głębszego komentarza i można ją opisać w kilku słowach... źle, nieskutecznie, bez wiary. Na domiar Goplana wykorzystała tego dnia nasze słabości i wbijając nam kolejne trzy bramki zasłużenie wygrała całe spotkanie 4:1.

Wynik w Żabowie zmienił z zielonego na pomarańczowe światło na drodze do awansu. Pozostają trzy kolejki, w których nasza drużyna rozegra dwa spotkania u siebie. Rywale wprawdzie zajmują kolejno trzy ostatnie lokaty w tabeli ale dyspozycja Błękitu w ostatnich tygodniach nie pozwala "spać spokojnie". Przebieg obecnego sezonu pokazuje bowiem, że każdy z każdym może powalczyć, a nawet wygrać. Nie trzeba natomiast dodawać, że jakakolwiek strata punktowa w tych meczach może... a może lepiej nie wypowiadać tych słów...

« Powrót

B Klasa - Szczecin Grupa 6 2010/2011

Żabów - Niedziela 08.05.2011

Goplana Żabów

4 : 1

Błękit Pniewo

Goplana Żabów(1 : 1) Błękit Pniewo

10' - Plis (k)

Żółte kartki
84' - Janicki
Skład Błękit Pniewo
Dul - Chełstowski (c), Stolarz, Szeptuch, Chmielarz - Janicki, Durma P. (71' Paradowski), Plis, , Gierasimczyk (46' Sobina) - Wilczyński (79' Bzdęga) - Kurowski

« Powrót