• RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Magia boiska, Magia Kanieckiego!

3:2! Takim wynikiem zakończył się mecz Błękitu z Pomorzaninem Nowogard! Zwycięstwo naszej drużyny sprawia, że utrzymanie w tym trudnym sezonie jest bardzo możliwe.
Spotkanie zaczęło się bardzo niekorzystnie i już w 7.minucie Błękit, po rzucie karnym, przegrywał 0:1. Jeszcze przed przerwą, kończąc niesamowitą akcję Malika, wyrównanie dla Błękitu dał Grzesiek Kaniecki!  Po zmianie stron… wreszcie nasz zespół popisał się skutecznością. Trzeba jednak oddać, że rywale mieli też kilka sytuacji, żeby skomplikować mecz, ale nasi defensorzy, do spółki z Karolem Janiakiem, zatrzymali licznik gości w odpowiednim momencie. W 71.minucie Błękit wykonywał rzut karny.  Na oczekiwaną bramkę musieliśmy jednak czekać jeszcze kilkanaście sekund. Zmarnowany rzut karny, wykonywany przez Grześka Kanieckiego, uratował na szczęście Kamil Kłos! Nasz młody obrońca popisał się znakomitą indywidualną akcją i dosłownie „wcisnął” gola na prowadzenie! Momentem kluczowym meczu była jednak sytuacja w 86.minucie. W tej akcji Grzesiek Kaniecki, osamotniony dziś w ofensywie, przeprowadził najważniejszy rajd tego meczu! Dryblując z łatwością rywali, nasz napastnik wyszedł w sytuacji sam na sam i… pokonał sprytnie po raz drugi bramkarza gości!  Rywale odpowiedzieli trafieniem w 88.minucie. Nie zmieniło to jednak rozstrzygnięcia końcowego, Błękit zainkasował komplet punktów! Dzisiejszym zwycięstwem nasi zawodnicy potwierdzili aspiracje do walki o pozostanie w V lidze.