• RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Zwycięstwo stracone w końcówce (foto)

W spotkaniu 18.kolejki sezonu Błękit zremisował na wyjeździe z Mechanikiem Warnice 1:1. Nasz zespół, po trafieniu Adriana Piwowarskiego w 72.minucie, prowadził ale w końcówce meczu, po rzucie karnym, gospodarze doprowadzili do remisu.

Spotkanie było wyrównane, a obie ekipy miały po kilka okazji bramkowych. Gra toczyła się dość dynamicznie i z pewnością licznie zgromadzona publika (ok. 500 osób) nie mogła narzekać na poziom meczu. Nasz zespół przystępował do pojedynku osłabiony brakiem Lewandowskiego, Kołuckiego oraz Maszczyka. Szczególnie trudno było załatać lukę na lewej stronie defensywy. Z racji absencji Ernesta rolę bocznego obrońcy przejął awaryjnie Łukasz Szynal. W trakcie spotkania jednak kilkakrotnie złamał przepisy gry, za co w konsekwencji otrzymał żółty kartonik. Ryzyko dalszego występu było zbyt duże, więc drugą połówkę na tej pozycji rozegrał już Grudniewski. W miejsce Szynala na placu pojawił się Piwowarski, który z powodu wciąż niezaleczonej kontuzji kolana, rozpoczął mecz na ławce. Jego wejście ożywiło nasz blok ofensywny, a w 72 minucie Adrian przeprowadził indywidualną akcję, która zakończyła się bramką! Niewiele też zabrakło, aby nasi zawodnicy korzystny wynik dowieźli do końca. Niestety w 89 minucie gospodarze przyprowadzili akcję, w której Chmielarz walcząc z przeciwnikiem o piłkę, zdaniem sędziego faulował, a że sytuacja miała miejsce w polu karnym, arbiter wskazał na wapno… 1:1.

Z przebiegu spotkania należy ten remis uznać za sprawiedliwy. Gdyby jednak przyznawano dodatkowe punkty za doping kibiców, te należałyby się bezapelacyjne gospodarzom. Rzadko w tej klasie rozgrywkowej zdarzają się podobne oprawy meczowe, jak ta którą obejrzeliśmy w Warnicach. Klub Kibica Mechanika w akcji można obejrzeć TUTAJ.

Mechanik Warnice(0 : 0) Błękit Pniewo

89' - Domowicz M. (k)

72' - Piwowarski

Żółte kartki
34' - Szynal, 55' - Grudniewski