• PGE S.A.
  • RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Pierwsze punkty na wiosnę (foto)

We wczorajszym spotkaniu 17.kolejki Błękit pokonał Orła Bierzwnik 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył strzałem głową Marek Łągiewczyk. Najprawdopodobniej jednak spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower na korzyść naszej drużyny ponieważ w ekipie przyjezdnych zagrał nieuprawniony zawodnik.

Samo spotkanie nie było porywającym widowiskiem i na pewno nie takiego Błękitu oczekujemy. Zobaczyliśmy kopię drużyny, która tydzień wcześniej w Giżynie marnowała świetne okazje i która, będąc zespołem lepszym, nie potrafiła wykorzystać tej przewagi. Rywale skutecznie „murowali” bramkę, a nasi zawodnicy zbyt często wybierali te gorsze warianty w ofensywie. Najczęściej akcje Błękitu kończyły się na przedpolu bramki Orła. Z tych, które kończyły się strzałem, nie wynikło w pierwszej połowie nic. Bezbramkowy wynik utrzymywał się do 51.minuty. Wówczas, wykonujący rzut wolny Łukasz Szynal, ekspediował piłkę w pole karne przyjezdnych. Tam z kolei skutecznym strzałem głową popisał się Marek Łągiewczyk i dał prowadzenie naszej drużynie. Wydawało się, że będzie to moment przełomowy meczu, a kolejne trafienia Błękitu są tylko kwestią czasu. Niestety ani bramek, ani dobrej gry lidera nie obejrzeliśmy. Do końca spotkania zobaczyliśmy za to walkę i zaangażowanie obu ekip ale rezultat nie uległ już zmianie. O jego zmianę zatroszczył się za to gracz z Bierzwnika, który przemierzył 100km, aby mimo zakazu (czerwona kartka w meczu z Piastem Karsko) wystąpić przeciwko Błękitowi na kartę kolegi z drużyny. Przykład z pewnością niegodny naśladowania.

Trzy punkty zdobyła również ekipa Orła Trzcińsko-Zdrój, która pokonała u siebie 2:1 Sokoła Pyrzyce. Porażkę Sokoła wykorzystali z kolei zawodnicy Orła Pęzino i dzięki zwycięstwu w Zielinie (2:0) awansowali na trzecią pozycję w tabeli. W najbliższej kolejce „błękitnych” czeka wyjazdowa potyczka w Warnicach, z tamtejszym Mechanikiem.
 

STATYSTYKI (kostek.net)

« Zobacz galerię »

« Powrót

Klasa Okręgowa - Szczecin Płd. 2013/2014

Gryfino - Sobota 22.03.2014

Błękit Pniewo

1 : 0

Orzeł Bierzwnik

Błękit Pniewo(0 : 0) Orzeł Bierzwnik

51' - Łągiewczyk

Skład Błękit Pniewo
Maciocha, Pietraszewski, Janiak, Klonowski, Baszak, Lewandowski, Hołownia (46' Szynal), Piwowarski (72' Chmielarz), Malik (46' Maszczyk), Grudniewski (46' Łągiewczyk). Plis ...w rezerwie: Dul, Kołucki, Węgrzyn

« Powrót