• RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Błękit mistrzem jesieni! (foto)

W hicie 15.kolejki, kończącym zarazem rundę jesienną, Błękit pokonał Sokoła Pyrzyce 3:1. Dzięki zwycięstwu nasz zespół wywalczył tytuł "Mistrza jesieni"! Bramki dla Błękitu strzelali Paweł Plis oraz Adrian Piwowarski, który popisał się fantastycznym trafieniem z rzutu wolnego! Gol "Henia" był bezapelacyjnie okrasą tego meczu. Trzecia bramka dla Błękitu padła po samobójczym trafieniu zawodnika z Pyrzyc, który niefortunnie "zakończył" akcję Piwowarskiego.

Już pierwsze minuty pokazały, że pojedynek dwóch najlepszych ekip ligi będzie zaciętym i wyrównanym widowiskiem. Oba zespoły dążyły do zwycięstwa, a poziom piłkarski meczu mógł się podobać. Taktyka Sokoła nie była jednak trudna do rozszyfrowania. Każda praktycznie akcja kończyła się dośrodkowaniem do Siemieńskiego. Na taki scenariusz Błękit miał antidotum… Marcina Janiaka. Bez wątpienia „Nene” jest cichym bohaterem „pojedynku jesieni”. Jak się okazało wyłączenie napastnika Sokoła z gry było kluczowe, a gospodarze nie mieli koncepcji zastępczej. Nasza drużyna miała zdecydowanie więcej atutów w ataku. Potwierdzeniem tego była akcja z 21.minuty, kiedy Przemek Baszak po kilkudziesięciometrowym rajdzie dograł piłkę w pole karne do Pawła Plisa. „Plisek” wykazał się sprytem i ograwszy obrońcę miejscowych wpakował piłkę do siatki…1:0! Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Zasługę w tym ma także Wojtek Maciocha, który w dwóch sytuacjach popisał się nie lada refleksem, broniąc strzały pyrzyczan.

Po zmianie stron na boisku pojawił się Łągiewczyk, a w ustawieniu naszej drużyny nastąpiły drobne korekty. Powodem tego była przed wszystkim chęć podwyższenia prowadzenia. I tak na lewą stronę powędrował Piwowarski, a Plis cofnął się do środka pola. Z upływem kolejnych minut nasz zespół przejął inicjatywę w spotkaniu. Coraz częściej nasi zawodnicy gościli w polu karnym miejscowych i coraz bardziej pachniało golem dla Błękitu. W 74.minucie sztuka ta udała się Piwowarskiemu, który egzekwując rzut wolny z ok. 30m, wpakował futbolówkę w samo okienko bramki Sokoła …2:0! Gol niecodziennej urody i z pewnością godny szlagieru jesieni. Po kilkunastu minutach bramkarz Sokoła wyjmował piłkę z siatki po raz trzeci. Tym razem po strzale, a właściwie niefortunnej interwencji swojego kolegi z drużyny. W tej sytuacji dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Piwowarski i to głównie dzięki „Heniowi” padł gol, który rozstrzygnął na dobre losy spotkania. W doliczonym czasie gry gospodarze strzelili honorową bramkę, która pozostanie drobną kontrowersją tego meczu.

Wygraną zawodnicy zadedykowali małemu Błażejowi, synkowi naszego bramkarza Zbyszka Dula, który przebywa obecnie w szpitalu.

Zasłużone, wywalczone wielkim nakładem sił, zwycięstwo Błękitu dało naszej drużynie mistrzostwo jesieni. Wygrana w Pyrzycach była siódmym z rzędu kompletem oczek zainkasowanych przez nasz zespół, a jedenastym w obecnym sezonie. Błękit ma przewagę trzech punktów nad drugą drużyną w tabeli, którą po wygranej (2:0) w Pęzinie jest Orzeł Trzcińsko-Zdrój.