• RPR Rozworscy
  • MN Sport
  • EC Transfery

Wrócili z "dalekiej podróży"!

W spotkaniu drugiej kolejki Błękit Pniewo pokonał w wyjazdowym meczu drużynę Orła Bierzwnik 5:2. Nasz zespół rozegrał bardzo dobre spotkanie, które miało niecodzienny i dramatyczny przebieg. Błękit mimo momentami ogromnej przewagi w grze do 62.minuty przegrywał 0:2! Jednak przez ostatnie trzydzieści minut nasi zawodnicy trafili aż pięciokrotnie do bramki gospodarzy i ostatecznie trzy punkty wróciły do Pniewa!

Już od pierwszych minut nasz zespół przejął inicjatywę w tym spotkaniu i wraz z upływem czasu przewaga ta rosła. Pierwsza połówka zostanie zapamiętana jednak jako pokaz nieskuteczności ze strony beniaminka. Naszym zawodnikom brakowało wykończenia w dogodnych sytuacjach podbramkowych i mimo poprawnej gry w środku pola żadna z akcji Błękitu nie znalazła drogi do bramki. Co gorsza w 20.minucie to gospodarze zdobywają bramkę! Zawodnicy Orła wykorzystali brak zdecydowania w naszych szeregach obronnych i ku własnemu zaskoczeniu objęli prowadzenie. Nie zmieniło to obrazu gry i Błękit w dalszym ciągu przeważał ale w kilku akcjach dało się zauważyć, że powoli wkrada się nerwowość…

7.minut po zmianie stron nie było źle… było już tragicznie! W jednej z nielicznych w tej części meczu akcji zawodnik Orła sprytnym lobem podwyższył na 2:0! Rezultat spotkania, a przede wszystkim jego przebieg zwiastowało najgorsze… Kto jednak w Bierzwniku po godzinie gry dopisał gospodarzom trzy punkty… był w błędzie. W 62.minucie odzyskaliśmy wiarę! Pierwsza bramka dla Błękitu to zasługa Marka Węgrzyna, który zamknął dośrodkowanie Hołowni na długim słupku i trochę z pomocą bramkarza zmieścił piłkę w siatce… 2:1! Następnie, rozpoczętą przez Adriana Piwowarskiego akcję z lewej strony, wykończył głową Marek Łągiewczyk… 2:2! Cztery minut później Błękit już prowadził! Strzałem w długi róg popisał się Patryk Grudniewski i stało się jasne, że nasz zespół „wrócił z dalekiej podróży”! Bramka na 4:2 padła po akcji, która na długo zapadnie w pamięci naszych zawodników. Piłka jak po sznurku wędrowała pomiędzy naszymi piłkarzami, aż ostatecznie do bramki skierował ją „Łągiewa”. Piąte trafienie padło po indywidualnej akcji Pawła Plisa.

18.minut… tyle trwała „remontada” Błękitu. Nasza drużyna wykazała żelazne nerwy i charakter. Zwycięstwo w Bierzwniku, mimo iż rywal nie należy do najmocniejszych, jest ważne i daje doświadczenie. Motywacji naszym zawodnikom póki co nie brakuje. Kolejny sprawdzian dla Błękitu w najbliższą sobotę. Lider rozgrywek gościć będzie w Pniewie innego beniaminka - Mechanika Warnice.

Orzeł Bierzwnik(1 : 0) Błękit Pniewo

20', 52'

62' - Węgrzyn
66', 75' - Łągiewczyk